Scroll Top

PILATES DLA NERDÓW – PROGRAM PODYPLOMOWY DLA NAUCZYCIELI PILATES

DSC03662
Jesteś instruktorem / nauczycielem pilates. Być może jesteś świeżo po szkoleniu, a może pracujesz już w zawodzie od kilku lat. Pilates, który kiedyś był Twoją pasją, teraz jest narzędziem Twojej pracy. Robisz to co kochasz, mając przy tym niesamowicie pozytywny wpływ na sprawność i zdrowie Twoich klientów, a przy tym zarabiasz pieniądze. Wszystko się zgadza… ale być może czegoś Ci brakuje?
Czy:
 • po rozpoczęciu pracy z klientami pojawiły się w Twojej głowie pytania, na które Twoje szkolenie nie odpowiedziało?
 • znasz mnóstwo ćwiczeń ale nie widzisz ich jako spójnego, logicznie uporządkowanego systemu?
 • nie zawsze rozumiesz cel ćwiczenia?
 • brakuje Ci wiedzy w zakresie anatomii i biomechaniki lub nie potrafisz zastosować swojej wiedzy w praktyce?
 • nie wiesz, jak przeprowadzić klienta z poziomu początkującego do zaawansowanego?
 • chcesz uczyć klientów zaawansowanych ćwiczeń, ale masz pomysłu, jak się za to zabrać?
 • masz wrażenie, że Twoi klienci nudzą się na zajęciach?
 • boisz się pracować z klientem bólowym lub po kontuzji?
 • Twoi klienci często nie rozumieją Twoich wskazówek – są one nieskuteczne?
 • czujesz przytłoczenie ilością inspiracji i porad pilatesowych, którymi bombardują Cię social media?
 • Twój entuzjazm po szkoleniu gdzieś zniknął, a w jego miejsce pojawiły się zniechęcenie i frustracja?
 
A teraz wyobraź sobie, że:
 • swobodnie poruszasz się po repertuarze pilates, idealnie dobierając ćwiczenia do potrzeb Twoich klientów;
 • wiesz jak patrzeć na klienta, aby ocenić prawidłowość wykonania ćwiczenia;
 • Twoje wskazówki trafiają w punkt – są zrozumiałe i skuteczne;
 • masz wiedzę o budowie i działaniu ciała człowieka, a Twoi klienci widzą w Tobie autorytet, któremu mogą zaufać;
 • bez problemu wprowadzasz coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia do treningu swoich klientów;
 • Twoje lekcje są atrakcyjne, a Twoi klienci nie mogą doczekać się kolejnych;
 • masz w 100% zapełniony grafik, a nawet listę oczekujących na trening z Tobą;
 • z pewnością siebie prowadzisz klientów z problemami zdrowotnymi i ograniczeniami;
 • wiesz jak pomagać klientom dotykiem i/lub stosując pomoce i przybory;
 • cały czas czujesz taki sam entuzjazm jak zaraz po szkoleniu, mimo wielu lat pracy w zawodzie.
Wspaniała perspektywa, prawda? Zapewniam Cię, że jest ona jak najbardziej realna! I to wcale nie za “miliony monet” 😉
Zapraszam Cię do wzięcia udziału w 9-miesięcznym PROGRAMIE PODYPLOMOWYM „PILATES DLA NERDÓW”, który stworzyłam z myślą o nauczycielach i instruktorach, którym przestała wystarczać wiedza zdobyta w czasie szkolenia dyplomowego i chcą rozwijać się dalej. Zawarłam w nim moje kilkunastoletnie doświadczenie w nauczaniu metody pilates (a 26-letnie w pracy jako instruktor i trener w branży fitness) i prawie 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu własnego studia pilates & therapy fitness. Program startuje w październiku 2024, a kończy się w czerwcu 2025 – można więc powiedzieć, że są to swego rodzaju pilatesowe roczne studia podyplomowe 🙂
 
Co wchodzi w skład programu?
Warsztaty i dyskusje (24 h)
 
Co miesiąc od października 2024 do maja 2025 spotykamy się 1 raz w miesiącu na ok. 3-godzinnym spotkaniu ONLINE, które składa się z 2 części. Pierwsza to panel dyskusyjny, w czasie którego rozmawiamy na tematy związane z bieżącą pracą uczestników:  omawiamy Wasze problemy, szukamy odpowiedzi na nurtujące Was pytania, analizujemy przypadki… Druga to warsztat za każdym razem poświęcony innemu zagadnieniu. Każde spotkanie będzie zarejestrowane, a nagranie udostępnione uczestnikom do ściągnięcia na własność. 
 

Zjazd weekendowy (16 h)

W czerwcu 2025 odbędzie się intensywny weekendowy zjazd (pt – nd), na którym będzie miejsce na wspólną praktykę “w kontakcie”, obserwację mojej rzeczywistej pracy z klientami,  dodatkowe warsztaty i dyskusje. Będzie to również uroczyste zakończenie programu, zwieńczone wydaniem certyfikatów.
 

Biblioteka lekcji pilates (36 h)

W każdym miesiącu udostępiam do ściągnięcia przez uczestników na własność 4 kompletne (50-60 min.) lekcje pilates: 2 na macie, 1 na reformerze, 1 na innym sprzęcie. Po zakończeniu programu będziesz mieć 36 filmów nagranych WYŁĄCZNIE na potrzeby programu. Lekcje uczestnicy przerabiają we własnym zakresie, a ewentualne omówienie problematycznych momentów może być częścią panelu dyskusyjnego lub treningu personalnego.
 
Sesje personalne (3 h)
 
Raz na kwartał każdy uczestnik programu spotyka się ze mną (online lub w studiu w Rzeszowie) na sesji indywidualnej. Sesję planuję w oparciu o Twoje potrzeby: możemy popracować nad Twoim ciałem, powtarzać repertuar ćwiczeń na konkretnym sprzęcie, przetestować sesję zaplanowaną przez Ciebie dla Twojego klienta itp.
Lekcję możemy również nagrać.
 
Case study (ok. 10 h)
 
To opis przypadku konkretnej osoby: może to być Twój klient, ktoś z Twojej rodziny, kolega / koleżanka lub Ty. Na początku określasz sytuację wyjściową i cele, a później przez 9 miesięcy opisujesz przebieg procesu ich realizacji. Oddanie pracy pisemnej w oparciu o przygotowane przeze mnie tabele będzie wymagana do uzyskania certyfikatu ukończenia programu.
 

Lektura artykułów  i materiałów dodatkowych – w tym książki J.H. Pilatesa “Return to Life through Contrology” (5 h)

Uczestnicy otrzymają dodatkowo wiele artykułów i materiałów dodatkowych, które uzupełnią zawartość programu. Tematy materiałów będą obejmować między innymi anatomię i biomechanikę, teorię nauczania ruchu / metodykę, porady, ciekawostki, wyniki badań naukowych, historię pilatesu, biznes. Obowiązkowe będzie również zapoznanie się z pozycją  J.H. Pilatesa “Return to Life through Contrology”. Prześlę uczestnikom także listę lektur nieobowiązkowych, ale bardzo ciekawych i przydatnych w pracy instruktora.
 
Praktyka własna (36 h)
 
Do ukończenia programu wymagane jest odbycie minimum 36 h (1 h w tygodniu) praktyki własnej – samodzielnej, czyli bez udziału instruktora z zewnątrz i bez nagrania. Do uzyskania certyfikatu niezbędne jest przekazanie dokumentacji praktyki własnej w oparciu o gotowe tabelki. 
 

Grupa dyskusyjna

Na potrzeby programu otwieram ekskluzywną grupę dyskusyjną (na facebooku lub innej aplikacji – do uzgodnienia z grupą), która będzie przestrzenią do zadawania pytań, szukania wsparcia, omawiania nurtujących Was kwestii i oczywiście bieżącego informowania się w tematach organizacyjnych. Grupa będzie działała dalej nawet po zakończeniu programu, można więc powiedzieć, że wspólna przygoda wcale nie musi skończyć się w czerwcu 2025 🙂
 
W sumie całość programu to minimum 130 h szkolenia.
 
Minimalne wymagania do uczestnictwa w programie: ukończenie szkolenia certyfikującego przynajmniej w zakresie PILATES MATWORK / MATA. Mile widziane ukończenie szkolenia PILATES REFORMER i/lub PILATES COMPREHENSIVE – jednak nie jest to niezbędne. Jeśli masz ukończone szkolenie ale nie masz certyfikatu, skontaktuj się ze mną bezpośrednio.
 
No dobrze, ale dlaczego warto wziąć udział akurat w MOIM programie continueing education?
Może najpierw opowiem nieco o sobie i swoim dotychczasowym doświadczeniu.
 
Swoją pracę jako instruktor rekreacji ruchowej ze spec. fitness rozpoczęłam w 1998 roku, mając uprawnienia państwowe (wtedy jeszcze takie obowiązywały). Bardzo szybko zaczęłam interesować się metodami treningowymi z tak zwanego nurtu “body & mind” oraz “therapy” – kiedy tylko mogłam uczestniczyłam w warsztatach i szkoleniach weekendowych. W roku 2006 trafiłam na swoje pierwsze szkolenie PILATES MATWORK prowadzone przez Anette Alvaredo z Włoch. Początkowo pilates był tylko jedną z metod, której uczyłam swoich klientów, ale zdecydowanie najwięcej czasu poświęciłam na zgłębianie właśnie jej. Oprócz wspomnianej Anette uczyłam się przede wszystkim w szkole OPEN MIND między innymi u Anety Figurskiej i Bogny Janik – Forbes. Równolegle mocno szkoliłam się w obszarze “therapy fitness” – zwieńczeniem tej drogi było ukończenie przeze mnie 2-letniej Open Mind School – Therapy Fitness i zdobycie dyplomu Trenera Therapy Fitness i jednocześnie uprawnień instruktora kinezyprofilaktyki i kinezygerontoprofilaktyki. Był to rok 2017. Był to też moment, kiedy zaczęłam odkrywać pilates na maszynach. Po kilku miesiącach praktykowania jako klientka w studiu pilates wiedziałam, że muszę iść dalej po wiedzę. Kupiłam swój pierwszy reformer i rozpoczęłam kurs COMPREHENSIVE PILATES TEACHER TRAINING w amerykańskiej szkole Balanced Body. Studia te – wydłużone nieco przez pandemię ukończyłam zdanym egzaminem w 2021 roku. 
Później – na weekendowych warsztatach i konferencjach – uczyłam się pilatesowych sław: Leslie Logan, Brett Howard, Jean Claude Nelson, Ricardo Jaramilo, Sonye Mayo i Victoria Torrie Capan. Cały ten czas myślałam też: “co dalej?” Obserwowałam rynek szkoleń mentorskich w Polsce i w Europie i zdecydowałam się na kontynuowanie edukacji z Marią Earle – nauczycielką klasycznego pilatesu, która kilkanaście lat zgłębiała metodę pod okiem jednej z uczennic samego Josepha Pilatesa – Kathy Stanford Grant. W czerwcu tego roku zakończyłam 8-miesięczny Graduate Program w Barcelonie. 
 
Podsumowując, mam doświadczenie zarówno w prowadzeniu zajęć grupowych na matach dla kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu osób, zajęć grupowych na maszynach oraz sesji indywidualnych. Pracuję zarówno z osobami zdrowymi i sprawnymi, jak również z osobami bólowymi, z problemami zdrowotnymi, wadami postawy, kobietami w ciąży i z seniorami. Nie jest mi obca także praca z dziećmi i młodzieżą.
 
Oprócz, jak widzisz sporego doświadczenia trenerskiego, posiadam bogate doświadczenie biznesowe. W 2004 roku ukończyłam studia magisterskie na kierunku Zarządzanie i Marketing i od tamtego czasu prowadzę własne firmy. Mam za sobą biznesowe porażki (to z nich nauczyłam się najwięcej), jednak to, że nadal działam jako właściciel własnej firmy – studia pilates & therapy fitness świadczy o tym, że bilans wychodzi jednak na plus. Moje studio rozpoczęło działanie w roku 2015 na 55-metrowej powierzchni z zajęciami na macie. Dziś jest miejscem z kompletem sprzętów pilatesowych z ofertą treningów personalnych i zajęć w 4-osobowych grupach.
 
Od ok. 10 lat działam również jako szkoleniowiec. Do pandemii, czyli 2020 roku byłam związana ze szkołą OPEN MIND (nadal w jej ofercie znajdziesz moje szkolenia w wersji online), a teraz opracowuję autorskie szkolenia i warsztaty, pragnąc wspierać instruktorów i nauczycieli pilates (i nie tylko) w rozwijaniu ich warsztatu.
 
Jeśli czujesz, że moje doświadczenie może być przydatne w kontekście Twojego trenerskiego rozwoju, czytaj dalej 🙂
 
Z jaką inwestycją wiąże się udział w programie?
Masz 2 opcje:
 
OPCJA 1: 5100 zł / 5200 zł
 • bezzwrotna opłata wpisowa 500 zł (przy płatności do 31 lipca 2024 EARLY BIRD PROMO → 400 zł) – płatność do 7 dni od wysłania zgłoszenia
 • 4 700 zł – płatność przed rozpoczęciem programu (wrzesień / październik 2024)
OPCJA 2: 5700 zł / 5800 zł
 • bezzwrotna opłata wpisowa 500 zł (przy płatności do 31 lipca 2024 EARLY BIRD PROMO → 400 zł) – płatność do 7 dni od wysłania zgłoszenia
 • I rata 2000 zł – płatność przed rozpoczęciem programu (wrzesień / październik 2024)
 • II rata 2000 zł – płatność do 31 grudnia 2024
 • III rata 1300 zł – płatność do 31 marca 2025
 
Podane ceny są cenami brutto. Na życzenie wystawiam fakturę VAT (dane wpisz w formularzu rejestracyjnym)
 
************************
Ponieważ zależy mi na najwyższej jakości i dobrej organizacji, do programu przyjmę maksymalnie 10 osób, nie zwlekaj więc z przesłaniem swojego zgłoszenia. Wypełnij ten FORMULARZ
 
 
Po wypełnieniu i przesłaniu formularza otrzymasz jego kopię na swój e-mail. Będziesz też mieć w niej dane do przelewu.
 
Jeśli masz pytania lub chcesz przedyskutować ze mną swoje wątpliwości, zapraszam Cię do kontaktu telefonicznego lub mailowego.
 
Z pilatesowym pozdrowieniem
Kasia Twardzik