Dzieci posiadają naturalną swobodę ruchu i elastyczność. Bez trudu wykonują „funkcjonalne” ćwiczenia, takie jak przysiady, podpory, czy nawet zaawansowane ćwiczenia pilatesa i jogi. Biegają w techniczny, naturalny sposób. Jednocześnie sadzając je przed komputerami, telewizorami i w szkolnych ławkach przyczyniamy się do procesu „zapominania” przez ciało zdrowych wzorców ruchowych. Kościec dzieci szybko rośnie, a z powodu zbyt małej dawki zdrowego ruchu układ mięśniowy rozwija się zbyt wolno. To główna przyczyna pojawiania się wad postawy u naszych pociech. Zajęcia WF w szkole nie są wystarczającym rozwiązaniem – zwłaszcza w przedszkolach i klasach I – III, gdzie prowadzone są przez niedostatecznie wykwalifikowaną w kierunku wychowania fizycznego kadrę.

Odpowiedzią na ten problem jest SZKÓŁKA ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA – zajęcia ruchowe dla dzieci o charakterze ogólnorozwojowym, ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki zdrowia kręgosłupa. Wykorzystujemy różnorodne metody treningowe: ogólnorozwojowy trening funkcjonalny,  ćwiczenia terapeutyczne i korekcyjne, ćwiczenia wzmacniające, pilates, joga, bodyART  – dopasowując poszczególne ćwiczenia i ich poziom do wieku i możliwości uczestników zajęć.

 

Najważniejsze cele SZKÓŁKI:

– podtrzymywanie naturalnej sprawności, elastyczności i pamięci zdrowych wzorców ruchowych

– wzmacnianie mięśni odpowiedzialnych za prawidłową postawę i zdrowie kręgosłupa

– korekcja już występujących wad postawy: skrzywień kręgosłupa, wadliwe ustawienie kolan, płaskostopie itp.

– zapobieganie powstawaniu otyłości i schorzeniom z nią związanych

– zainteresowanie dzieci aktywnym spędzaniem czasu

 

Zajęcia w ramach SZKÓŁKI mają również na celu:

– pomoc w radzeniu sobie ze stresem i negatywnymi emocjami  przez dzieci

– przeciwdziałanie występowaniu agresji, apatii, stanom depresyjnym i innym problemom o podłożu emocjonalnym

– nauka zabawy i pracy w grupie

– nauka dyscypliny i szanowania drugiego człowieka

– rozwój umiejętności koncentracji i wyciszenia

 

Zajęcia przeznaczone dla dzieci 6-10 lat (w przypadku chęci zapisania dziecka młodszego lub starszego, prosimy o kontakt).

 

 12688094_907481762702749_5464642011594356636_n